PLENÁRIS ELŐADÁSOK ÉS WORKSHOPOK
DIGITÁLIS KOMPETENCIA ELŐADÁSOK
META DON BOSCO 2020. 01. 29. BUDAPEST
Az előadás központi témája az álhírek voltak, melyek manapság kiemelt figyelmet kapnak a médiatudatosságról szóló vitában. Magyarországon például a felmérések szerint a fiatalok
többsége nem rendelkezik újság-előfizetéssel, és nem bír bevett tévénézési rutinokkal, szokásokkal. Ezt a tényt úgy is értelmezhetjük, hogy kevésbé védettek a hamis információkkal szemben, mivel ismereteiket online, gyakran a közösségi oldalakról szerzik,
ahol egyre kevesebb a szerkesztő, de annál több a klikkvadász és hamis tartalom. Az álhírek komoly kihívást jelentenek tehát azok számára, akik nincsenek felvértezve a megfelelő kritikai ismeretekkel, éppen ezért előadásomban azt mutatom be, hogyan ismerhetjük fel azt, ha valaki meg szeretne vezetni minket.
BME FILOZÓFIA ÉS TUDOMÁNYTÖRTÉNET TANSZÉK 2019. 10. 28. BUDAPEST
Szűts Zoltán előadásának címe, a Van-e tanár ezen az órán? egyszerre utalás Stanley Fish Van-e szöveg ezen az órán című, a 20. századi interpretációelmélet egyik legjelentősebb munkájára, de egyben kérdés is, melyet meg kíván válaszolni. Ahogy az interpretációelmélet magyar értelmezői közül többen is hangsúlyozzák, „a mű jelentése és értéke nem a szöveg inherens tulajdonsága, hanem értelmezői közösségek legitimáló/illegitimáló aktusainak, ezek időbeliségének függvénye”, úgy itt a kiindulópont az, hogy a tanár jelenléte/léte és szerepe az órán a digitális pedagógia rendszerében sem a tanulási folyamat inherens tulajdonsága, hanem az alkalmazott módszerek, felhasznált technológiák és tartalmak, és végső soron az információs társadalom időbeli fejlődésének a függvénye.
PÁZMÁNY MÉDIAMŰHELY PPKE BTK 2019. 10. 17. BUDAPEST
Előadásomban az internet nemcsak mint kommunikáció vagy médium, hanem mint technológia és kultúra is szerepel. Ezért úgy döntöttem, hogy egyrészt bemutatom azon technológiák, eszközök, hálózatok és tartalomtípusok történetét, melyek relevánsak a kommunikáció- és médiatudomány szempontjából.